Naše úspěchy

Opakovaný úspěch na Knižním festivalu v Ostravě

Po loňském vítězství v soutěži Nakresli si svůj komiks, kterou vyhlásili organizátoři Knižního festivalu v Ostravě, jsme letos ani na okamžik nezaváhali a s vervou se pustili do zadání – Napiš si svou povídku, téma Svět kolem nás. Doufali jsme, že naše práce budou opět úspěšné. A také že ano.Pozvání přijali vítězové a jejich vyučující, v pátek 28. února 2020 je ono datum, kdy převezmeme v Ostravě v pavilonu A na Černé louce ocenění. Milým překvapením se stalo vítězství Vojtěcha Bočana v I. kategorii, napsal povídku s názvem Roční období. Loňská vítězka Natálie Bartošíková si tentokrát odnesla ceny za třetí místo ve II. kategorii, porotu zaujala její povídka s názvem Klára.

Čtěte více...

Úspěch našich žáků v okresním kole zeměpisné olympiády

Nejlepší řešitelé školního kola zeměpisné olympiády se účastnili ve středu 26. 2. 2020 okresního kola v Krnově. Pečlivá příprava se našim žákům vyplatila a získali dvě třetí místa: Lukáš Melčák v kategorii C (8. – 9. ročník) a Dominik Lakomý v kategorii A (6. ročník).Oběma žákům blahopřejeme ke krásnému úspěchu a děkujeme za úspěšnou reprezentaci naší školy.

Čtěte více...

Olympiáda v jazyce českém – vítězství v okresním kole

Stejně jako každé ráno mě budí zvuk mého budíku, ale tentokrát se mi na tom něco nezdá. Není nějak brzy? Natáhnu se pro telefon, abych budík vypnula, a vtom spatřím dnešní datum – 28. 1. 2020. ,,No jasně! Dnes přece jedeme do Krnova na olympiádu z češtiny!“ uvědomím si konečně. Rychle vstanu, připravím se a utíkám na vlakové nádraží, kde se po chvilce potkávám se svou kamarádkou, Janou Suchou.

Čtete více...

Okresní kolo Olympiády z ANJ – jsme zlatí a bramboroví!

V pátek 11. 2. 2020 se ve Středisku volného času v Krnově uskutečnilo okresní kolo Olympiády z anglického jazyka, do kterého ze školního kola postoupily Natálie Bartošíková (9.A) a Anita Mecová (6.C).

Čtěte více...

ÚSPĚCH V SOUTĚŽI ČTENÁŘ NA JEVIŠTI

Celostátní soutěž Čtenář na jevišti spočívá v dramatizaci čteného textu z vybrané knihy. Letos se jí zúčastnilo asi 60 kolektivů z celé České republiky. Náš čtenářský klub při Základní škole Bruntál, Jesenická 10 se již opakovaně zapojil, letos jsme si vybrali knihu Vojtěcha Steklače – Jak jsme se učili slušně nadávat, kapitolu – Jak jsme hráli divadlo.Postup mezi pět nejlepších kolektivů nás velmi mile překvapil. Na úterní ráno 17. prosince 2019 budeme všichni jistě dlouho vzpomínat nejen kvůli brzkému rannímu vstávání, ale hlavně kvůli atmosféře, která nás díky tomuto úspěchu čekala.

Čtěte více...

T-PROFI – krajské kolo – 2. MÍSTO !!!

říjnu letošního roku se žáci naší školy – Jiří Patrovský, Ondřej Gronkowiec a Martin Kadlec – zúčastnili spolu s žáky ZŠ Bruntál Jesenická okresního kola soutěže „T-PROFI“ – Talenty pro firmy. Soutěž pořádá Hospodářská komora České republiky a jejím cílem je vzbudit zájem o techniku u mládeže. V nabité konkurenci naši žáci v okresním kole zvítězili a ve stejné sestavě postoupili do krajského kola, které se konalo v pátek 6. prosince 2019 v Ostravě na výstavišti Černá louka.

Čtěte více...

Ocenění nejlepších žáků, studentů a kolektivů

Tak jako ti nejlepší herci dostávají za své výkony Oscara, také žáci a studenti byli oceněni za své skvělé výsledky ve škole, za výborné umístění na okresních i krajských olympiádách a samozřejmě za jejich píli a snahu.Akce proběhla 15.11. 2019 v městském kině. Tohle datum bylo vybráno k 17. listopadu, kdy slavíme státní svátek – Den boje za svobodu a demokracii. Připomněli jsme si jak Jana Opletala, tak Sametovou revoluci.Sešli se zde žáci a učitelé téměř ze všech bruntálských škol.

Čtěte více...

„Bruntálský slavík 2019“

Ve středu 13. 11. 2019 proběhl již VII. ročník soutěže ve zpěvu lidových písní nazvaný „ Bruntálský slavík“. Do soutěže se zapojily čtyři bruntálské základní školy – 38 nejlepších zpěváčků od první do deváté třídy a 22 dětí, které navštěvují sólový zpěv na LŠU.V odborné porotě zasedli : za LŠU pan Josef Krpec, p. zástupkyně Jana Mazalová, p. uč. Berenika Vičanová a Hana CrhováNaši školu vzorně reprezentovalo celkem 10 zpěváčků :

Čtěte více...

Výtvarná soutěž „Barevný podzim“

Výtvarné soutěže patří do kategorie soutěží, do kterých se naše děti rády zapojují. Svým zadáním a tématem zaujala některé z vyučujících výtvarné výchovy soutěž „Barevný podzim“. Základního kola se zúčastnilo 4 288 dětí a žáků, do oblastního kola postoupilo 1 352 dětí. Ve III. kategorii (čtvrtý a pátý ročník základních škol) se na prvním místě umístila Nella Novotná ze třídy V. C a třetí místo získala Anna Glombíčková ze třídy IV. B.

Čtěte více...

Vyhráli jsme T-PROFI

Ve čtvrtek 17. října 2019 se v jedné z výrobních hal krnovské strojírenské firmy Bašista uskutečnilo okresní kolo soutěže T-PROFI /Talenty pro firmy/. Premiérově se v této prověrce technických dovedností žáků a studentů představil i šestičlenný tým složený ze tří páťáků naší školy a tří druháků Střední průmyslové školy v Bruntále. Hospodářská komora, jakožto hlavní pořadatel, chce tímto formátem u mladší poloviny družstva podnítit zájem o technické obory a u těch starších pomoci s profesní orientací.

Čtete více...