Naše úspěchy

ÚSPĚŠNÁ ÚČAST V KRAJSKÉM KOLE CHEMICKÉ OLYMPIÁDY

Přes okresní kolo, které se konalo na Všeobecném a sportovním gymnáziu Bruntál, se probojoval do krajského kola Jakub Holler z IX. A.Krajské kolo se konalo na Matičním gymnáziu Ostrava dne 21. března 2019 a i tady se Jakubovi podařilo stát se úspěšným řešitelem.Gratulujeme a přejeme Jakubovi hodně úspěchů v dalších soutěžích i ve studiu.

Čtěte více...

Vítězství v soutěži

Nápad zúčastnit se soutěže – Nakresli si svůj komiks – se nám jevil jako skvělý. Náměty se v hlavě rojily, chybělo je jen přenést na papír. Všechna díla se povedla dokončit a ve stanoveném termínu odeslat do Ostravy.Vyhlášení výsledků soutěže bylo určeno na 1. března 2019 v rámci Knižního festivalu Ostrava, tuto informaci jsme měli na zřeteli, nicméně jsme s ní dále nepracovali, neboť jsme netušili, že můžeme mít tu čest se jí účastnit. A ejhle, zdánlivě nemožné se stalo skutečností a my čteme z výsledkové listiny jméno vítězky v kategorii základní školy – Natálie Bartošíková, Základní škola Bruntál, Jesenická 10

Region očima mladých – 1. místo v kategorii

Ve pátek 15.2. se vydalo osm žáků naší školy na slavnostní vyhlášení výsledků 2. ročníku fotografické soutěže “Region očima mladých”. Ve veliké konkurenci se stejně jako loni neztratili a celkově zabodovali ve třech kategoriích:Marie Antonie Světláková ze 7.C získala 1. místo v kategorii Ze života (reportáž).Natali Slámová ze 7.B získala čestné uznání poroty v kategorii Lidé (portrét).Adéla Mikulová ze 7.B získala čestné uznání poroty v kategorii Krajina/architekrura.

Okresní kolo olympiády v jazyce českém (3. místo)

Nastalo pondělní ráno 28. ledna 2019. Venku je tma jako v pytli a budíček nesmlouvavě burcuje mou doposud ospalou mysl k bdělosti. Co se děje, na něco jsem zapomněla? Pondělí! Olympiáda v Krnově! Sraz na nádraží 6,50! To nedám! Vyskočím z postele a už to lítá…

Krajské finále ČEPS CUP 2018 ve florbale

Ve středu 12. 12. 2018 se naše florbalové družstvo žáků z prvního stupně zúčastnilo v Ostravě Dubině krajského finále ČEPS CUPu. Kluci podali velmi kvalitní výkony a v čtrnácti členné skupině obsadili krásné třetí místo.

Bruntálská laťka

Dne 30.11. proběhla na ZŠ Okružní v Bruntále již tradiční soutěž ve skoku vysokém Bruntálská laťka.V mladší kategorii 6.-7.ročníku jsme byli maximálně úspěšní a obsadili všechny přední příčky:dívky 6.-7.ročníkDne 30.11. proběhla na ZŠ Okružní v Bruntále již tradiční soutěž ve skoku vysokém Bruntálská laťka.V mladší kategorii 6.-7.ročníku jsme byli maximálně úspěšní a obsadili všechny přední příčky:dívky 6.-7.ročník1.místo Ester Škultéty (7.B) výkon 135cm2.místo Veronika Horáčková (7.C) výkon 130cm3.místo Adéla Mikulová (7.B) výkon 125cm1.místo Ester Škultéty (7.B) výkon 135cm2.místo Veronika Horáčková (7.C) výkon 130cm3.místo Adéla Mikulová (7.B) výkon 125cm

Bruntálský slavík 2018

Ve čtvrtek 29. 11. 2018 proběhl již VI. ročník soutěže ve zpěvu lidových písní nazvaný „ Bruntálský slavík“. Do soutěže se zapojily čtyři bruntálské základní školy – 27 nejlepších zpěváčků od první do deváté třídy a 16 dětí, které navštěvují sólový zpěv na LŠU.

Čtete více...

3. místo v halovém turnaji

Dne 14.11.2018 se odehrálo okresní kolo v halové kopané ve Městě Albrechtice. Naše družstvo hrálo v sestavě: Burik Jonáš, Štulrajtr David, Kutlák Matyáš, Hanus Matyáš, Hofmann Marek, Pešat Filip, Kalisz Eliáš. Naše družstvo získalo, po dramatickém souboji až na penaltové kopy, krásné 3.místo v turnaji, kterého se účastnily tyto školy:

POHÁR ROZHLASU – OKRESNÍ KOLO

V pátek 11.května se velká výprava 38 závodníků vydala bojovat na okresní kolo Poháru rozhlasu do Krnova. Soutěž probíhala v klasických atletických disciplínách: běh na 60m, vytrvalostní běh, skok do dálky, skok do výšky, hod míčkem, vrh koulí a štafeta 4x60m.Naše škola měla zastoupení ve všech 4 kategoriích a získali jsme řadu pěkných umístění:

Mezinárodní den jazyků

Žáci soutěžili zábavnou formou v pěti disciplínách: Babylon, Riskuj, Milionář, Kahoot a Gorodky a vskutku nevedli jsme si špatně, první místo obsadili naši žáci IX.B a třetí byli žáci IX.A.