Naše úspěchy

Odznak všestrannosti olympijských vítězů OVOV – krajské finále

Dne 3.6. proběhlo v Opavě krajské finále soutěže Sazka olympijský víceboj, na kterou se probojovala Ester Škultéty ze VII.B.Soutěž je náročná hlavně v počtu disciplín, které musí závodníci zvládnout během jediného dne.Jedná se o tyto disciplíny: běh na 60m, skok daleký, hod kriketovým míčkem, sedy -lehy, shyby na šikmé lavici a běh na 1000m.Ester se umístila na krásném 8.místě z celkového počtu 30 závodnic z celého Moravskoslezského kraje. Svou účast navíc ozdobila osobními rekordy. Ve skoku dalekém to byl výkon 436 cm a kriketovým míčkem hodila do vzdálenosti 39m.Ester gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Čtěte více...

Čokoládová tretra 2019

Dne 13.6. jsme vyrazili se skupinkou 16 dětí z 1.stupně na běžeckou soutěž do Ostravy. Na velkém atletickém stadionu nás přivítalo teplo, ostré slunce a rozpálená tartanová dráha. Závodit v těchto podmínkách nebylo jednoduché, ale všichni jsme to zvládli na jedničku, a dokonce přivezli i cenné medaile.V běhu na 200 m se na 7.místě umístil Daniel Patrovský z III.B a jeho spolužák Dominik Kuspiš obsadil dokonce krásné 2.místo.

„Požární ochrana očima dětí“ – první a druhé místo

V závěru měsíce května 2019 proběhlo vyhodnocení okresního kola soutěže „Požární ochrana očima dětí“. I naše škola do této výtvarné soutěže zaslala práce žáků. V kategorii ZŠ 2 první místo získala Petra Hudecová z V. C a druhé místo patří Michalu Brázdilovi z V. C. Všem zúčastněným děkujeme a vítězům blahopřejeme.

Vítězství v okresním kole branné soutěže WOLFRAM

Dne 23. 5. 2019 se uskutečnilo okresní kolo branné soutěže WOLFRAM, která byla pořádaná AČR. Naše škola vyslala do soutěže 3 družstva žáků osmých ročníků. Soutěž se skládá z několika stanovišť, kde musí každý tým spolupracovat a rychle se rozhodovat. Měří se celkový čas dosažený družstvem. První vědomostní soutěž propojovala předměty zeměpis, dějepis a týkala se 2. sv. války. Další disciplíny byly: střelba ze vzduchovky, ošetřovatelství, orientace na mapě, navigace v minovém poli, přenos zraněného, překážková dráha, běh na 1 km a silová výdrž.

Aliante 2019

Dne 31. 5. 2019 se uskutečnil již VII. ročník branné soutěže Aliante, která byla pořádaná z prostředků města Bruntál. Organizace závodu byla bez problémů.Této akce se zúčastnilo celkem 16 dětí z naší školy, soutěžilo se ve dvou kategoriích (6. – 7. třída a 8. – 9. třída). Závod byl běžecky náročný na rychlé přesuny mezi stanovišti.

Bronzový certifikát : Finančně gramotná škola

Naše škola právě získala bronzový certifikát – Finančně gramotná škola. Certifikát je oceněním práce všech našich učitelů a žáků v oblasti finančního vzdělávání, které považujeme v dnešní době za tak důležité.

Nejmladší fotbalisté uspěli na McDonald´s cupu

Po vítězstvích v okrskovém (Rýmařov) i okresním kole (Krnov) se naši chlapci zúčastnili krajského finále McDonald´s cupu, které proběhlo 21.5.2 019 v Ostravě v tréninkovém centru Baníku.Po postupu ze základní skupiny narazili v semifinále na ambiciózní tým Opavy a po heroickém výkonu zvítězili 3:2.

Vítězové výtvarné soutěže

Žáci naší školy se zapojili do výtvarné soutěže Maluj místo, kde žiješ, kde jsi rád. Soutěž organizovala MAS Hrubý Jeseník v rámci projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání pro Bruntálsko II. Členové MAS předali žákům odměny a ocenili jejich výtvarné nadání.

Májová notička 2019

Dne 7. 5. 2019 proběhl na základní škole v Břidličné XXII. ročník okresního kola soutěže ve zpěvu lidových písní „MÁJOVÁ NOTIČKA“. Soutěž byla vyhlášena pouze pro žáky prvního stupně, a to ve čtyřech kategoriích. Naši zástupci soutěžili v následujících kategoriích: první kategorie – první ročník, druhá kategorie – druhý a třetí ročník, třetí kategorie – čtvrtý a pátý ročník.

Štafetový pohár a OVOV 2019

Dne 29. 4. jsme s dětmi z 1. stupně vyrazili do Krnova na běžecký závod Štafetový pohár. Družstvo tvořilo 16 závodníků od 2. – 5. ročníku. V Krnově nás přivítalo zatažené a deštivé nebe. Déšť nás, bohužel, neopustil ani během soutěže, ale všichni závodníci náročné podmínky zvládli a podali výborné výkony. Díky vyrovnaným časům ve všech 3 štafetových bězích jsme se umístili na 2. místě. Trošku nás mrzí, že nám jen těsně unikl postup do krajského finále. Tak třeba příští rok. Všem závodníkům gratulujeme a děkujeme za reprezentaci.