Naše úspěchy

Mezinárodní den jazyků

Žáci soutěžili zábavnou formou v pěti disciplínách: Babylon, Riskuj, Milionář, Kahoot a Gorodky a vskutku nevedli jsme si špatně, první místo obsadili naši žáci IX.B a třetí byli žáci IX.A.

Čtete více...

Štafetový pohár – postupujeme do krajského kola!!

Dne 19.4. se žáci 1.stupně zúčastnili atletické soutěže Štafetový pohár, která se konala v Krnově. Soutěž se skládá ze 3 štafetových běhů. Časy štafet se sčítají a vítězí nejrychlejší škola.

Čtěte více...

2. místo ve florbale

Družstvo žáků 2. stupně získalo na turnaji v Andělské Hoře pěkné 2. místo, přestože nebylo v kompletním složení.Do zápasů nastoupili Dominik Oltyán, Lukáš Snokrot (G), Tobiáš Krpec, Lukáš Toráč a Matouš Slavík. Ve finále nás porazilo družstvo ze ZŠ Bruntál, Okružní výsledkem 7:3. Nutno podotknout, že toto družstvo tvoří převážná část výkonnostních hráčů ze soutěže florbalu dorostu v oddíle TJ Olympia Bruntál.

Naši výborní chemici

V naší ZŠ jako jediné široko daleko se chemie nebojíme. A proto se i v letošním roce 14 žáků devátých tříd naší školy zúčastnilo Chemické olympiády kategorie D na téma „Kovy kolem nás“. Jak již název napovídá, jednalo se o soubor úloh zaměřených na kovy, jejich slitiny a sloučeniny, se kterými se běžně setkáváme doma, ve městě a v přírodě. Školní kolo soutěže trvalo několik měsíců, neboť probíhá ve třech částech: a) studijní, b) praktická (laboratorní), c) kontrolní test školního kola.

Region očima mladých

Celkem 6 žáků naší školy se zúčastnilo fotografické soutěže pro žáky 7., 8. a 9. tříd základních škol, pro žáky středních škol a gymnázií v regionu Bruntál a Prudnik. Jejich úkolem bylo zachytit všechny možné aspekty života v regionu Bruntál a Prudnik. Na výběr měli ze čtyř témat:1/ Krajina / Architektura 2/ Lidé (portrét) 3/ Ze života (reportáž) 4/ Volné téma – fotografováno mobilemZ 273 fotek bylo nakonec vybráno 26 nejlepších, mezi kterými figurovaly také fotografie Barbory Waisrové ze VII. C a Patrika Panyka z IX. B. Garantem soutěže byl Jindřich Štreit, známý český dokumentární fotograf a pedagog. Ten měl také na vyhlášení výsledků, které se konalo v prostorách bruntálského divadla, úvodní slovo, kde chválil vybrané fotografie a povzbuzoval žáky k dalšímu focení.

Okresní kolo Olympiády v českém jazyce

V pondělí 5. února 2018 soutěžili v Krnově nejlepší češtináři naší školy – vítězové školního kola – Nela Brázdilová a Jan Neuwirt (oba z IX. D). A že jsou skutečně skvělí, dokázali svými výsledky i v Krnově. Honza obsadil 10. místo a Nela 14. – až za nimi skončili účastníci z dalších bruntálských škol. Naopak na vyšších místech byli mimo jiné žáci gymnázií, kteří soutěží s námi v jedné kategorii.

Okresní kolo olympiády z ANJ – máme bronz !

V pátek 16. 2. 2018 se ve Středisku volného časku v Krnově uskutečnilo okresní kolo Olympiády z anglického jazyka, do kterého ze školního kola postoupili Jakub Holler (8.A) a Natálie Bartošíková (7.A).Oba soutěžící předvedli výborné výkony a ve velké konkurenci se vůbec neztratili. Kuba obsadil 10. místo (z 19 soutěžících v kategorii II.A – žáci 8. a 9. ročníků) a Natka vybojovala skvělé 3. místo (z 18 soutěžících v kategorii I.A – žáci 6. a 7. ročníků).

Okresní kolo matematické Olympiády – kategorie Z5

Školních kol matematické olympiády v kategorii pátých tříd se v našem okrese zúčastnilo celkem 94 žáků, z toho 47 se stalo úspěšnými řešiteli, kteří změřili své síly v okresním kole. Z naší školy postoupili dva žáci, a to Jakub Škopík z V. A a Jan Volčík z V. B – už to je velký úspěch. Okresní kolo probíhalo 24. 1. 2018 ve Středisku volného času Krnov. Jakub Škopík se umístil na neuvěřitelném prvním až druhém místě, získal stejný počet bodů jako žákyně z Vrbna pod Pradědem. Jan Volčík skončil ve čtvrté desítce soutěžících.