Poslední měsíc tohoto kalendářního roku se ve školní družině nesl v duchu Vánoc. Prosinec je jedním z nejkrásnějších měsíců v roce. Zejména pro děti je plný radostného očekávání a vánoční atmosféry.
V průběhu celého měsíce vyráběla všechna oddělení školní družiny rozmanité vánoční výrobky – přáníčka, andílky, stromečky, svícínky a také malovala obrázky s vánoční i zimní tématikou. Děti se zúčastnily i tradičního Staročeského vánočního jarmarku na naší škole, kde prodávaly své výrobky. Krátce po konání vánočního jarmarku napadl sníh, a tak jsme s dětmi vyrazili na školní hřiště užívat si zimních radovánek.
V posledním týdnu se některá oddělení vydala do kostela na prohlídku bruntálského betlému a na náměstí, kde si děti vypily dětský punč. V tomto týdnu se konaly také vánoční besídky, děti zdobily perníčky, hrály hry a zkoušely tradiční vánoční zvyky.
© Copyright 2017 - 2025 by 1. ZŠ Bruntál marek.jelinek@1zsbr.cz
Made With In Bruntál