Zahradní slavnost na Jedničce aneb Jednička se baví…

Čtvrteční ráno (13. 6.) se zdálo být jako každé jiné… Avšak ihned při vstupu do školy bylo všechno jinak. Žáci přinášející z domu napečené dobroty, zdobení školní zahrady, tóny známých písní, které slýcháváme pouze v pondělí při zkouškách sboru, cinkot keramických výrobků, chystání soutěžních stanovišť i prodejních stánků… To vše naznačovalo, že se bude dít něco velkého… A opravdu! Zahradní slavnost, událost, která se koná pouze jednou za rok. Ta letošní byla výjimečná, neboť se společně s ní slavnostně představila široké veřejnosti nová přírodní učebna, která vznikla díky projektu, do kterého se naše škola zapojila.

 

Krásné počasí přilákalo do areálu hřiště mnoho malých i velkých návštěvníků, mohlo se začít… Program byl opravdu pestrý, a tak se na jednom místě zpívalo, tancovalo, soutěžilo, baštilo i skotačilo. Nechyběla ani dražba dortu či vyhlášení soutěže O nejlepšího strávníka školního roku 2023/2024.

 

Na Jedničce nemáme jen šikovné žáky, ale také rodiče, jejichž spolupráce si nesmírně vážíme. Bez nich by to nešlo, proto jsme rádi za každé společné setkání.

 

Tímto děkujeme všem, kteří se jakýmkoli způsobem zapojili do příprav letošní Zahradní slavnosti, pekařkám a pekařům za napečené dary, hasičům za možnost nahlédnout do interiéru jejich záchranného vozidla, a hlavně Spolku přátel školy za zrealizování celé akce.