Přednáška „Peníze, jejich vznik a současnost“

Přednáška z předmětu Finanční gramotnost v rámci spolupráce s SPŠ a OA Bruntál

Téma: „Peníze, jejich vznik a současnost“

 

 

Finanční gramotnost se na naší škole vyučuje v 8. ročníku – a aby tato výuka byla pro naše žáky ještě více zajímavá, využili jsem nabídku seminářů Ing. K. Hynštové ze SPŠ a OA v Bruntále a pozvali ji k nám do školy s cílem obohatit výuku předmětu Finanční gramotnost prezentacemi tak, jak ji vyučují na SPŠ a OA v Bruntále. Žáci měli během návštěvy ze spřátelené školy možnost poznat něco víc z látky, kterou i my sami probíráme.

 

 

Zajímavá přednáška na téma „Peníze, jejich vznik a současnost“ byla nejen poučná, obohacena o množství obrazového materiálu s aktivním zapojením žáků do výkladu, byla především o zajímavém tématu platidel, jejich historii a vývoji, tématu, které se každého z nás denně dotýká. Posun od směnného obchodu k používání platidel, poznání různých druhů platidel, jejich vydávání, ražení, transportu a ochrany bylo jistě zajímavé pro každého z nás. Závěr přednášky byl věnován samostatné práci žáků na dané téma, především vyhledávání požadovaných informací o české měně a jejich ochranných prvcích na internetových stránkách České národní banky.