ÚNOR 2023 VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Únor bílý – pole sílí…

Leží-li kočka v únoru na slunci, jistě v březnu poleze za kamna…

 

Existuje mnoho pranostik, které se váží k celému měsíci únoru. A i když je únor nejkratším měsícem v roce, i tak jsme ve ŠD stihli poměrně dost. Pokračovali jsme v soutěži přehazované, kterou jsme započali již předchozí měsíc, ale kvůli vysoké nemocnosti dětí jsme museli některé naplánované turnaje odložit na později. Děti se však vrátily z „postelí“ velmi brzy, nemoci a virózy ve většině případů byly překonány a mohli jsme tak v soutěži přehazované pokračovat. Děti poctivě naběhly na trénování a poté se odehrály zbývající zápasy mezi odděleními.

 

 

Mezi nejoblíbenější hračky patří bezesporu stavebnice Lego, která láká i mnohé dospěláky. V Lego týdnu si děti nejen stavěly z kostiček např. zvířátko, ale také si třeba zahrály on-line Lego pexeso či vybarvovaly omalovánky Lego panáčka.

 

Týden ručních prací přispěl ke zručnosti dětí, při které si mimo jiné zkusily například přišít knoflík nebo navlékaly korálky na šňůrky, ze kterých vznikaly náramky.

 

 

Den svatého Valentýna připadá na 14. února. Je to den, kdy se tradičně posílají dárky, květiny, cukrovinky a pohlednice s tematikou stylizovaného srdce, jako symbolu lásky. Nemusí slavit tento svátek jenom zamilovaní. Být jeden k druhému laskavý, dokázat ustoupit, dokázat přejít na kompromis, dokázat se poradit, ale i ustoupit, když je třeba. Pomoc kamarádovi nejen v nouzi, poradit menším a slabším, to vše patří k dobrým vlastnostem člověka. Z lásky děti vyráběly valentýnky – přáníčka pro maminky a tatínky, také babičkám a dědečkům, neboť jim vyjadřujeme, že je máme rádi.

 

 

Masopust je slavnostní období mezi Vánocemi a postní dobou před Velikonocemi. Ve ŠD jsme si tak o masopustu povídali, hráli různé hry a také vyráběli masky, které k tomuto svátku patří. Masopust jsme završili Tučným čtvrtkem, kdy si děti donesly různé dobroty, sýry, klobásky, buchty, koláče a všechno jsme s chutí snědli, abychom byli do Velikonoc silní a zdraví.