ŘÍJEN 2022 VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Začátkem měsíce jsme plně nasávali podzimní atmosféru. Počasí nám přálo a kolem nás se blyštili zlatavé barvy sluncem prosvícených stromů a padajícího listí. Tuto scenérii jsme si umocnili opékáním špekáčků na školní zahradě. Některé děti si opekly i jablka či rohlíky.

 

Na půdě ŠD proběhla v měsíci říjnu beseda se zdravotníkem – zdravotní sestřičkou – na téma „Člověk a jeho tělo“.

 

Další akcí ŠD byla šipkovaná, která proběhla v městském parku. Děti se rozdělily do družstev a pak se podle vyznačených šipek přesouvaly na různá stanoviště a plnily různé úkoly. V cíli čekala na děti sladká odměna.

 

Vlaštovky už během předešlého měsíce odletěly do teplých krajin, a tak jsme si na ně zavzpomínali alespoň symbolicky v leteckém týdnu. Děti si vyrobily papírovou vlaštovku, kterou si ještě vybarvily a dozdobily. Po vyladění leteckých parametrů následovala soutěž v hodu papírovou vlaštovkou. Některé kousky letěly velmi ladně a daleko, některé se podobaly svým letem spíše stíhacím letounům typu Messerschmitt. V plejádě papírových vlaštovek se našly i modely, které se po hodu „snažily“ dohnat opravdové vlaštovky, užívajíc si již v této době teplejší podnebí v jižnějších zemích. Takové modely vlaštovek dětí byly vyhodnoceny jako nejlepší a mlska byla zasloužená.

 

 Halloween-velmi oblíbená akce ŠD, při které se soutěžilo v tělocvičně, například v překážkové dráze. Děti tvořily masky, vyráběly si škrabošky, malovaly si obličej, aby vypadaly jako čarodějky, duchové, černé kočky, příšery a kostlivci apod. Svátek „Všech svatých“ je den, kdy se stírá hranice mezi světem živých a mrtvých. V maskách se nakonec děti vyřádily tancem při pořádně strašidelné diskotéce.

 

V říjnu se hodně vyrábělo, malovalo, tisklo ovocem, a to vše v podzimních barvách, které snad budou pokračovat ještě i v listopadu.