Květen ve školní družině

Květen jsme ve školní družině zahájili oslavou Dne matek. Děti vyráběly  pro maminky přáníčka a různé dárečky. Celý měsíc byl ve znamení sportu a pohybu. Během atletických závodů si děti změřily síly ve třech disciplínách. V běhu, skoku do dálky a hodu tenisovým míčkem.  Některé děti ještě dále pokračovaly s pohybem v soutěži v přeskoku přes gumu.

 

Poletuchy – tak bylo nazváno jedno odpoledne, kdy si děti vyrobily  „poletuchu“ ze starých látek, šátků a různých přírodnin. Pak už si jen házeli, chytali a poletovali po venku.

 

Prázdninovou prevenci jsme nenechali náhodě. Návštěva policistky děti potěšila a zároveň obohatila o nové poznatky týkající se bezpečnosti o prázdninách. To a ještě mnohem víc jsme stihli v jednom preventivním odpoledni. Zajímavé vyprávění a pohodovou náladu, která se celou dobu nesla mezi námi, využily děti z dopravního kroužku. Zajímavé odpoledne ukončily návštěvou zámecké zahrady a zároveň nezapomněly na sladkou tečku v místní cukrárně.

 

Dětem z kreativního kroužku vystavila paní vychovatelka své práce na velkou nástěnku.  Je zde průřez tvoření během celého školního roku.

 

Na závěr měsíce května jsme s dětmi hledali poklad. Odpoledne pojmenované „HONBA ZA POKLADEM“ jsme bohužel museli z důvodu nepříznivého počasí 2x odložit. Děti se ale nakonec dočkaly a plněním úkolů, soutěžením a stopováním se jim podařilo poklad nalézt. Blížící se prázdniny jsme oslavili s dětmi,  které navštěvovaly zájmové útvary v ŠD návštěvou cukrárny. Tím jsme se s kroužky rozloučili pro tento školní rok. Nezbývá, než se těšit na prázdniny, ale máme ještě pár dní před sebou, takže nebudeme předbíhat.