Seiferos jsou dravci, my, žáci, jsme savci…

Naučný, zábavný, ale hlavně zajímavý program záchranné stanice SEIFEROS jsme zhlédli ve čtvrtek 28. dubna 2022. Žáci celé naší školy s nadšením pozorovali dravce a se zájmem i zaujetím poslouchali moderátora, který brněnským nářečím velmi vtipně vyprávěl a ukazoval orla, supa, krkavce, sovy, sokoly, poštolku či jestřába.

 

 Poznáte, jaký je mezi nimi rozdíl? My už snad ano. Dokonce jsme si mohli pohladit výra či sledovat sokola, který chytil bažanta za letu. Viděli jsme krkavce, jak ukradl z brašny malé kuřátko a rychlým pohybem jej zblajzl. Některým to přišlo vtipné, ale jiní naopak odvrátili zrak.

 

Ukázky byly obohaceny o český unikát orla královského a supa bělohlavého. Létali přímo nad našimi hlavami a lovili atrapy kořisti. Dostali jsme také několik užitečných rad a postřehů, například že je lepší jít sadit stromy než mávat transparentem na demonstraci v Praze. Nebo také že na některé problémy se pouze upozorňuje, avšak nic kloudného se pro přírodu a její obyvatele nedělá. Je to prý na nás, jak s ní dále naložíme. Spolužáci při rychlých odpovědích na otázky dostali obrázky dravců a možnost vyzkoušet si práci sokolníka, jaké to je, když dravec přiletí přímo na jeho ruku. Martin tvrdil, že je to pro něj zážitek na celý život. Tomáš zase celou dobu pozoroval krkavce, jakožto nejchytřejšího ze všech ptáků na světě.

 

Velmi nás pobavila slova našeho spolužáka Dana, který začal povídání tím, že:,,Seiferos byla velká zábava a poučení – bych řekl, kdybych nešel na anglické zkoušky přesně v době konání této akce.“

 

Ke konci už nám všem začala být zima, očekávali jsme sluneční paprsky, aby nás zahřály na těle. Na duchu nebylo potřeba, to jsme se zahřáli dostatečně!

 

Napsala Eliška Riplová, Tereza Malčíková ve spolupráci se spolužáky ze VII. A