Amazonie

V měsíci březnu probíhala na naší škole výtvarná soutěž s názvem Amazonie. Žáci soutěžili v šesti kategoriích na téma ze života rozmanité Amazonie, s podtextem důležitosti deštných pralesů pro naši planetu.

Ve dnech 31. 3. a 1. 4. 2022 proběhlo slavnostní vyhlášení této soutěže na prvním i druhém stupni školy. Všichni žáci si zaslouží velkou pochvalu za odvedenou práci a jejich díla budou vystavena na druhém stupni naší školy. Vybrané práce žáků budou také vystaveny v městské knihovně.

Všichni žáci si zaslouží velkou pochvalu za odvedenou práci a jejich díla budou vystavena na druhém stupni naší školy. Vybrané práce žáků budou také vystaveny v městské knihovně. Děkujeme Spolku přátel ZŠ Jesenická, který věnoval ceny vítězům.

 

V první kategorii (1. ročník) se na 1. místě umístila Zoe Kotyzová (I. A), na 2. místě Karolína Bělunková (I. B) a na 3. místě Jan Štěpanovský (I. A).

 

Ve druhé kategorii (2. – 3. ročník) se na 1. místě umístila Nela Kurucová (III. A), na 2. místě Jan Dohnal (II. B) a na 3. místě Matyáš Hendrych (III. C).

 

Ve třetí kategorii (4. – 5. ročník) se na 1. místě umístili Charlotte Šteinigerová, Denny Gut, Josef Stefanov (IV. C), na 2. místě Eliška Vašíčková (V. A) a na 3. místě Vanessa Kopečná (IV. A).

 

Speciální cenu za společné výtvarné dílo získal kolektiv třídy V. C: Klára Šrubařová, Nikola Kerhartová, Alžběta Kárníková, Kateřina Šrubařová, Zuzana Malá, Eliška Sedláčková, Karolína Mitová, Jakub Čopák, Matyáš Žák, Martin Konečný, Filip Andrlík, Antonín Ďuriš.

Ve čtvrté kategorii (6. ročník) se na 1. místě umístila Erika Slavíková (VI. A), na 2. místě Filip Kodeda (VI. B) a na 3. místě Valerie Derková (VI. C).

 

V páté kategorii (7. ročník) se na 1. místě umístila Nikol Haníková (VII. C), na 2. místě Julie Záchová (VII. B) a na 3. místě Lada Daňková (VII. C).

 

V šesté kategorii (8. – 9. ročník) se na 1. místě umístila Anita Mecová (VIII. C), na 2. místě Natálie Bystrická (IX. C) a na 3. místě Daniela Vojáčková (VIII. B).

 

Absolutním vítězem celé soutěže se stala Anna Glombíčková (VI. B).

 

Všem výhercům blahopřejeme a děkujeme za nádherné obrázky.