Květen ve školní družině

V květnu jsme název měsíce splnili doslova a celou družinu jsme zaplnili vyrobenými květinami z různých materiálů a pracovních technik. Byly to malované obrázky, koláže, skládané květiny, květiny z krepového papíru nebo z plastu. Naše tvoření jsme si také vystavili. Venku jsme se učili plést věnečky z živých květin.

Na svátek „Den matek“ jsme vytvářeli přáníčka pro naše maminky, jako poděkování za jejich lásku.

Poletuchy byl název akce, které se zúčastnily některé oddělení ŠD. Probíhala venku v přírodě, což je také hlavní myšlenka těchto her. Kontakt s přírodou významně přispívá k duševnímu zdraví a pohodě. Každé dítě si vyrobilo ze záclony, šišky a provázku svou poletuchu(veverku), a potom zapojilo svou fantazii ke hraní. Děti si vymyslely spoustu zajímavých vlastních her.

Další akcí, která nás čekala byla „Honba za pokladem“. Na školním hřišti měly děti připravené stanoviště s úkoly, které musely splnit. Takto získaly kód a ten byl vstupenkou pro poklad a sladkou odměnu.

Naše děti se zapojily do celostátní výtvarné soutěže Cesta do pravěku a malovaly Dinosaury, Triceratopse, jeskynní kresby a další obrázky s pravěkou tématikou. Podařilo se nám toho hodně a vy můžete nahlédnout do fotogalerie.