Leden, za kamna vlezem, duben, ješte tam budem

Taková je pranostika na leden, ale u nás jsme moc nelenošili. Hned po nástupu do školy jsme měli v každé družince turnaj ve stolních hrách „ČLOVĚČE,NEZLOB SE “  a „PIŠKVORKY “. Turnaj se protáhl až do druhého týdne, kdy vítězové dostali sladkou odměnu a diplomy. Mezitím jsme tvořili svá díla na výstavku  ZIMA. Byly to různé výtvarné a pracovní techniky, které jsme vyzkoušeli. Malovali jsme temperovými a anilínovými barvami, kreslili voskovým i suchým pastelem, vytvářeli jsme 3D obrázky, skládali z papíru zvířata a hrnečky, vystřihovali vločky i koláže.

 

Zažehlovali jsme korálky a tvořili si z nich pěkné ozdoby, které by se hodily jako výborné doplňky k akci DEN KRÁSY, která proběhla v některých odděleních. Děti byly spokojené, což bylo vidět i na jejich vizáži.

 

Jinde zase pojali téma povolání pěknou rukodělnou výrobou panenek z vlny a v jiném oddělení tvořili oblečení z papíru. V dalším oddělení děti vyráběly oblečení dokonce z textilu a jiných materiálů. Je výborné učit děti hrou.

 

Ovšem neseděli jsme jen ve třídě, chodili jsme často ven, vyvětrat se. A protože napadl sníh mohli jsme si užívat zimy, jak se patří. Děti stavěly ze sněhu, koulovaly se ,válely. Na našem školním hřišti jsme i trochu bobovali. Byl to pěkný leden, tak se podívejte s námi.