JÍDELNÍČEK ·   GDPR ·   (+420) 552 306 871 ·   FACEBOOK ·
  ÚŘEDNÍ DESKA ·   PARTNEŘI ·   KONTAKT ·   ŠkolaOnline ·

Leden, za kamna vlezem, duben, ješte tam budem

Taková je pranostika na leden, ale u nás jsme moc nelenošili. Hned po nástupu do školy jsme měli v každé družince turnaj ve stolních hrách „ČLOVĚČE,NEZLOB SE “  a „PIŠKVORKY “. Turnaj se protáhl až do druhého týdne, kdy vítězové dostali sladkou odměnu a diplomy. Mezitím jsme tvořili svá díla na výstavku  ZIMA. Byly to různé výtvarné a pracovní techniky, které jsme vyzkoušeli. Malovali jsme temperovými a anilínovými barvami, kreslili voskovým i suchým pastelem, vytvářeli jsme 3D obrázky, skládali z papíru zvířata a hrnečky, vystřihovali vločky i koláže.

 

Zažehlovali jsme korálky a tvořili si z nich pěkné ozdoby, které by se hodily jako výborné doplňky k akci DEN KRÁSY, která proběhla v některých odděleních. Děti byly spokojené, což bylo vidět i na jejich vizáži.

 

Jinde zase pojali téma povolání pěknou rukodělnou výrobou panenek z vlny a v jiném oddělení tvořili oblečení z papíru. V dalším oddělení děti vyráběly oblečení dokonce z textilu a jiných materiálů. Je výborné učit děti hrou.

 

Ovšem neseděli jsme jen ve třídě, chodili jsme často ven, vyvětrat se. A protože napadl sníh mohli jsme si užívat zimy, jak se patří. Děti stavěly ze sněhu, koulovaly se ,válely. Na našem školním hřišti jsme i trochu bobovali. Byl to pěkný leden, tak se podívejte s námi.

 

[ngg_images source=“galleries“ container_ids=“271″ display_type=“photocrati-nextgen_basic_thumbnails“ override_thumbnail_settings=“0″ thumbnail_width=“240″ thumbnail_height=“160″ thumbnail_crop=“1″ images_per_page=“20″ number_of_columns=“0″ ajax_pagination=“0″ show_all_in_lightbox=“0″ use_imagebrowser_effect=“0″ show_slideshow_link=“1″ slideshow_link_text=“[Ukázat prezentaci]“ order_by=“sortorder“ order_direction=“ASC“ returns=“included“ maximum_entity_count=“500″]