Olympiáda v anglickém jazyce – školní kolo 2019/2020

Ve dnech 15. a 29. 01. 2020 na naší škole již tradičně proběhlo školní kolo Olympiády v anglickém jazyce. Letošní účast byla opět veliká, zúčastnilo se 63 žáků druhého stupně, rozděleni byli do dvou kategorií na žáky z 6. a 7. a žáky z 8. a 9. tříd.

 

V prvním kole soutěžící změřili své síly v písemném testu, který prověřil jejich znalosti z gramatické části, čtení i poslechu. Z tohoto základního kola v každé kategorii postoupilo 5 nejlepších k ústní části soutěže, kde konverzovali se zkoušejícími na různá, náhodně vylosovaná témata.

 

Moc gratulujeme vítězům školního kola, jimiž se pro letošní rok stali:

 

Kategorie I. (žáci 6. a 7. ročníků)

  1. Mecová Anita
  2. Bystrická Natálie
  3. Rokosová Karolína

 

 

Kategorie II. (žáci 8. a 9. ročníků)

  1. Bartošíková Natálie
  2. Rusnok Tomáš
  3. Jindra Michal

 

 

Dva nejlepší žáci z obou kategorií budou naši školu reprezentovat v kole okresním, které se bude konat 11. 2. 2020 v Krnově.

 

Všem účastníkům Olympiády blahopřejeme a vítězům přejeme mnoho úspěchů při zdolávání dalších soutěží.