Florbal – okrskové kolo postupové soutěže

Dne 8.11.2019 se odehrálo na sportovní hale v Bruntále okrskové kolo postupové soutěže ve florbale. Začátek turnaje byl v 8:00 hod. a ukončení proběhlo ve 13:35 hod. Soutěže se účastnili hráči dvou kategorií, odpovídající věkem žáků ze 6.-7.tříd v kat.III a 8.-9.tříd v kat. IV.  Turnaj se hrál systémem vzájemných zápasů v tabulce, kdy se počítaly tři body za vítězství a jeden bod za remízu v utkání. Vítěz okrskového kola postupoval do okresního kola, které se pořádalo 22.11.2019. Turnaje se účastnily tyto základní školy: ZŠ Bruntál Jesenická, ZŠ Bruntál Okružní a Všeobecné a sportovní gymnázium Bruntál. Do okresní soutěže po vzájemných napínavých florbalových bitvách postoupila obě družstva Gymnázia Bruntál.

Naše družstva reprezentovali tito žáci: Rychlík T., Pešat F., Adametz A.,Trpka M., Dolanský D., Křivánek J., Hanus M., Hofmann M.,Vaca V., Fojtášek M., Zajíc P., Chelmecký D., Procházka M., Žert R.  Tito naši hráči vybojovali 3. místo v kategorii mladších žáků a pěkné 2. místo v kategorii starších žáků, kdy jsme prohráli s Gymnáziem Bruntál až na nájezdy o postup do okresního kola soutěže. Příští rok to určitě hráčům vyjde a probojujeme se nejen do okresního kola, ale jako letos ZŠ Dvořákův okruh Krnov i do kola krajského.