Vítězství v okresním kole branné soutěže WOLFRAM

Dne 23. 5. 2019 se uskutečnilo okresní kolo branné soutěže WOLFRAM, která byla pořádaná AČR. Naše škola vyslala do soutěže 3 družstva žáků osmých ročníků. Soutěž se skládá z několika stanovišť, kde musí každý tým spolupracovat a rychle se rozhodovat. Měří se celkový čas dosažený družstvem. První vědomostní soutěž propojovala předměty zeměpis, dějepis a týkala se 2. sv. války. Další disciplíny byly: střelba ze vzduchovky, ošetřovatelství, orientace na mapě, navigace v minovém poli, přenos zraněného, překážková dráha, běh na 1 km a silová výdrž.

 

Naše družstvo zvítězilo a postupuje do krajského kola, které proběhne ve vojenském újezdu Libavá v září příštího školního roku. Ostatní družstva se umístila na pátém a jedenáctém místě.

 

 

Vítězům GRATULUJEME!