ALIANTE 2019

Dne 31. 5. 2019 se uskutečnil již VII. ročník branné soutěže Aliante, která byla pořádaná z prostředků města Bruntál. Organizace závodu byla bez problémů.

 

Této akce se zúčastnilo celkem 16 dětí z naší školy, soutěžilo se ve dvou kategoriích (6. – 7. třída a 8. – 9. třída). Závod byl běžecky náročný na rychlé přesuny mezi stanovišti.

 

Měřil se celkový čas družstva, ke kterému se přidávají získané penalizace 30 s za nesplnění úkolu na stanovišti 

 

(trestný bod -30 s). Aliante soutěže se zúčastnilo 20 družstev z Bruntálu. Naše družstvo získalo dvě krásná třetí místa v každé kategorii. Mladší kategorii vyhrál tým ze ZŠ Okružní a starší kategorii vyhráli žáci Gymnázia Bruntál. 

Tradičně byla v závodě tato stanoviště: orientace mapy s buzolou, zdravověda, hod granátem na cíl, překonání horizontálního lana, běh na jeden kilometr, jízda zručnosti na kole, vyhledávání v IDOS systému, střelba ze vzduchovky, řešení situací v silničním provozu a znalost dopravních značek. Počasí bylo perfektní pro závodění a jižse těšíme na další VIII. ročník soutěže.