Exkurze 9. ročník

Je úterní ráno 7. 5. 2019… V 7:45 stojíme před školou a už netrpělivě čekáme na autobusy, které nás dovezou na určené místo. Tím je Planetárium Ostrava. Mnozí z nás se ptají, co tam budeme celé tři hodiny trvání programu dělat? Po první hodině nám je jasné, že ani vymezená doba nám nemůže stačit!

 

Práce s pracovními listy, hledání informací ve vesmíru dává i těm nejlepším zabrat. Ale zvládli jsme to! Jsme přece z Jedničky! Po první hodině bádání si v té druhé alespoň malinko odpočineme… Lehneme si do polohovacích křesel, zvedneme hlavu vzhůru…, před našimi zraky se otevírá hvězdná obloha. Je neuvěřitelné, jak jsme oproti vesmíru malincí! Existují mimozemšťané? Navštěvují naši planetu Zemi a zanechávají nám nějaká znamení? Film – Pátrání po mimozemském životě – nám měl na všechny naše otázky odpovědět! Dvě hodiny studia jsou za námi, co nás čeká v poslední hodině? Robot! Skutečný humanoidní robot! Jmenuje se Engie, ten nám zkontroloval odpovědi z pracovních listů, které jsme vyplňovali ihned po příjezdu do planetária. Jak jsme si vedli? Engie byla spokojená! Nejlepší z nás si dokonce mohl Engie naprogramovat! Tak jsme viděli na vlastní oči robota kýchat, smát se, plakat a škytat.

 

Je odpoledne, vracíme se domů… Unavení, spokojení, o trošinku víc VZDĚLANÍ 😊! Je fajn být se spolužáky, žádné tři třídy, ale jedna velká parta kamarádů, která si v úterý měla rozhodně co říct. A kdybyste viděli naše třídní učitele pohromadě? Záviděli byste!