Přednáška k předmětu Finanční gramotnost

Přednáška k předmětu Finanční gramotnost v rámci spolupráce a návštěvy KB Bruntál

 

 

Být gramotný znamená naučit se číst, psát a počítat. Být gramotný finančně neznamená pouze využívat tyto znalosti i ve světě peněz a finančních produktů, ale je nutná alespoň základní znalost fungování společnosti, jejich zákonů, zvyklostí a pravidel, jež se dotýkají peněz, bank, půjček či úrokových sazeb.

 

Finanční gramotnost se na naší škole vyučuje v 8. ročníku. Aby tato výuka byla pro naše žáky zajímavá, obohatili jsme ji o přednášku odborníka z finanční praxe. Využili jsme nabídky pracovníka Komerční banky v Bruntále, pana Martina Rozprýma, a se žáky jsme navštívili přímo pobočku banky.

 

Tématem přednášky byly standardní a speciálně upravené služby banky pro klienty. Přednáška pak byla obohacena o prohlídku interiérů banky včetně takové zajímavosti, jako je návštěva bankovního trezoru.

 

Děkujeme Komerční bance za tuto možnost, a zvláště panu Martinu Rozprýmovi za to, jak se nás krásně ujal.