Olympiáda v anglickém jazyce – školní kolo

Ve dnech 22. a 29. 01. 2018 na naší škole již tradičně proběhlo školní kolo Olympiády v anglickém jazyce. Letošní účast byla opět veliká, zúčastnilo se 44 žáků druhého stupně, rozděleni byli do dvou kategorií na žáky z 6. a 7. a žáky z 8. a 9. tříd.

V prvním kole soutěžící změřili své síly v písemném testu, který prověřil jejich znalosti z gramatické části, čtení i poslechu. Z tohoto základního kola v každé kategorii postoupilo 5 nejlepších k ústní části soutěže, kde konverzovali se zkoušejícími na různá, náhodně vylosovaná témata.

 

 

 

 

Moc gratulujeme vítězům školního kola, jimiž se pro letošní rok stali:

Kategorie I. (žáci 6. a 7. ročníků)

  1. Bartošíková Natálie
  2. Rusnok Tomáš
  3. Janšto Richard

 

Kategorie II. (žáci 8. a 9. ročníků)

  1. Holler Jakub
  2. Urbánková Barbora
  3. Malý Jaromír

 

Dva nejlepší žáci z obou kategorií budou naši školu reprezentovat v kole okresním, které se bude konat 16. 2. 2018 v Krnově.

Všem účastníkům Olympiády blahopřejeme a vítězům přejeme mnoho úspěchů při zdolávání dalších soutěží.