Vzácná návštěva klubu

Tak to je něco skvělého! Už jste se setkali se skutečnou spisovatelkou? My ano! Paní Máša Bořkovcová k nám do Bruntálu vážila cestu až z Prahy, aby nám vyprávěla o komixových knihách, které napsala podle skutečných příběhů.

Její hrdinové neměli jednoduché dětství, museli se potýkat s velkou nepřízní osudu, ocitli se v dětském domově a někteří poté v náhradních rodinách. Jejich cesta ke štěstí byla mnohdy velmi trnitá a klikatá. O to víc si však váží lidí kolem sebe, kteří jim na této cestě nabídli pomocnou ruku, byli jim skvělými rádci a pomocníky.

Týmová práce lidí (Vojtěch Mašek, Máša Bořkovcová a Markéta Hajská), které spojuje zájem vyjádřit se ke společenským tématům tvořivým způsobem, se zúročila sepsáním konkrétních životních příběhů. Vřele doporučujeme k přečtení – To už je všechno smazaný, Nebuď jak gádžo, Lili a dvě mámy, Silnější než někdo. Můžete si zapůjčit, jsou uloženy v  klubové knihovničce.

Příjemné odpoledne ve čtenářském klubu, otázky a odpovědi, nové zážitky, nové knihy s věnováním a podpisem autorky. Nelze se nezmínit, že paní Máša je vnučkou velmi známé paní spisovatelky Hany Bořkovcové, a jelikož jsme měli také spoustu otázek ohledně její babičky, tak jsme se dohodli na další návštěvě u nás v klubu.

Už teď se moc těšíme!

Image1