Výsledky voleb do školské rady

Soutěž Ekologická škola v MSK 2016/2017

Moravskoslezský kraj oceňuje již v 11. ročníku soutěže „Ekologická škola v Moravskoslezském kraji“ školy na území celého kraje bez rozdílu zřizovatele za jejich mimořádné aktivity v oblasti environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty a vzdělávání k udržitelnému rozvoji. Ve školním roce 2016/2017 se do soutěže přihlásilo celkem 50 škol.

Čtěte více...

Třeťáci ve Švagrově

V úterý 26. 9. se vypravili žáci III. B a III. C na exkurzi do ekologického centra Švagrov.O den později 27. 9. odjela na stejnou exkurzi třída III. A.Pro žáky byl připraven program zaměřený na poznávání přírody. Někteří si z lesa nesli domů nasbírané houby. Jiní zase poznávali byliny, z kterých si uvařili čaj. Ale tím největším lákadlem – hlavně pro chlapce bylo rozdělání ohně pomocí křesadla.Po dobrém obědě čekal děti návrat domů.Škola v přírodě se dětem určitě líbila, jen to počasí mohlo být o trošku lepší.

Čtěte více...

Kampaň Litter Less na Jedničce stále pokračuje…

Dne 12. 5. 2014 se naše škola zapojila do mezinárodního projektu LITTER LESS. Celá kampaň byla zaměřena na snižování množství odpadů na naší planetě. Každý rok si tak se žáky připomínáme Světový den životního prostředí – 5. 6., den, který má všem připomenout, že přírodu máme jen jednu, a že je třeba ji chránit a ...

Čtěte více...

Opět slavíme úspěch ve výtvarné soutěži

V pondělí dne 5. 6. 2017 se vybraní žáci zúčastnili předání diplomů výtvarné soutěže „Mé toulky za zvěří“ u stánku Okresního mysliveckého spolku v parku u příležitosti Dne Země. Naše žákyně Natálie Šohajdová uspěla v silné konkurenci a vyhrála krásné 3. místo v okresním kole. Moc blahopřejeme.

Čtěte více...

Zlatý hattrick naší jedničky v Ekosoutěži

Dne 4. 5. 2017 se žáci naší školy zúčastnili velmi oblíbené Ekosoutěže na ZŠ Bruntál, Okružní 38.  Letošní ročník Ekosoutěže byl zaměřen na BARVY A TVARY PŘÍRODY. 

Čtěte více...