Mladí volejbalisté bronzoví

MLADÍ VOLEJBALISTI – ZŠ BRUNTÁL, JESENICKÁ 10

V neděli 10. března se nejlepší mladí volejbalisté našeho okresu sešli v tělocvičně ZŠ Bruntál na Jesenické ulici na dalším ze série turnajů okresní volejbalové ligy starších žáků. Kromě družstva ze ZŠ Bruntál, Jesenická 10 si přijela porovnat své volejbalové dovednosti i 2 družstva z TJ Krnov, jedno    ze ZŠ Vrbno pod Pradědem a TJ Rýmařov.

V úvodním utkání se hráči z Bruntálu utkali s favoritem letošního ročníku, družstvem TJ Krnov, a když nenašli recept na jeho výbornou hru v poli, prohráli po velmi vlažném výkonu zaslouženě 0:2 na sety. Ve druhém svém utkání však nastoupilo na hřiště již úplně jiné družstvo z Bruntálu a po skvělém výkonu všech hráčů, zvítězili 2:0 nad těžkým soupeřem z Vrbna pod Pradědem.  Po tomto úspěšném utkání se začala pro naše hráče otvírat naděje na umístění i na příčce nejvyšší. K naplnění tohoto snu však bylo nutné zvítězit v obou zbývajících utkáních proti papírově slabším soupeřům turnaje. Nutno podotknout, že v prvním setu proti Rýmařovu nenechali naši nic náhodě a zvítězili jednoznačně 21:12. Ve druhém setu však mírně polevili v pozornosti a překvapení bylo na světě. Druhý set družstvo z Bruntálu prohrálo nejtěsnějším rozdílem 20:21. V posledním svém utkání žáků ZŠ Bruntál, Jesenická 10 bylo potřeba k zisku stříbrných medailí zvítězit nad TJ Krnov B. I do tohoto utkání naši vstoupili skvěle a první set jednoznačně vyhráli. V setu druhém se však opakoval černý scénář z utkání s Rýmařovem a remíza stačila pouze na zisk bronzových medailí. I tak lze toto umístění považovat za velký úspěch. Na tomto hodnocení se také shodli oba naši trenéři Ivo Navrátil a David Pavelka, kteří se mladým volejbalistům v našem městě věnují již desátým rokem v rámci oddílu SKP Bruntál anebo kroužku volejbalu při ZŠ Bruntál, Jesenická 10. Velké poděkování patří také Spolku přátel ZŠ Bruntál, Jesenická 10, který s podporou města Bruntál tento turnaj zorganizoval.